KONKURS KULINARNY 2012

III Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „ Z gotowaniem za pan brat” należy już do przeszłości. Spotkanie odbyło się 22 października w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS      w Kadłubie.

W konkursie wzięli udział uczniowie z: Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Zawadzkiem, Zespołu Szkół Specjalnych im. A. Kamińskiego w Strzelcach Opolskich, Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leśnicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobrodzieniu, Zespołu  Szkół  Specjalnych   przy  DPS  w  Kadłubie.

Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach. Zmagania rozpoczęto od układania piramidy żywieniowej, w następnej kolejności było ubijanie piany z białek i obierania jabłka na czas. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Dobrodzienia. Później przyszła pora na przygotowanie sałatki owocowej. Pyszna i zdrowa sałatka dodała energii uczestnikom, którzy w kolejnej konkurencji popisali się wiedzą  i myśleniem logicznym przy rozwiązywaniu zagadek słownych. Ostatnią konkurencją było dekorowanie ciasteczek i oczywiście ich smakowanie.

Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z konkurencjami. Zwycięzcami byli wszyscy. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat żywienia, potrafili przygotować wyśmienitą sałatkę  i nie zabrakło im pomysłowości przy dekorowaniu ciasteczek.

Dobre humory, uśmiechy na twarzy i całe mnóstwo pozytywnej energii, uczestnicy  wraz  z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami zabrali  do swoich szkół.

Na koniec przyszedł czas na zapewnienia: że za rok, o tej porze ...

Do zobaczenia...

                                                                                                                    Monika Szendzielorz